בעלי קרקעות במתחמים: שדה דב, תכנית 3700, חוף התכלת בהרצליה וח-500 בחולון?  הבעלים המשותפים בקרקעות בשדה דב, תכנית 3700 וח-500 בחולון עלולים לקבל הקצאות למגרשים פחות טובים ואף במקרים מסוימים לאבד את השטח באופן חוקי לחלוטין - איך נמנעים מכך ומקצרים את משך הזמן למימוש הזכויות?

רבים שרכשו קרקעות בבעלות משותפת עלולים לאבד את הקרקע שבבעלותם או להתקשות בהתארגנות לבניה ומימוש הזכויות שלהם בקרקע. במיוחד באזורים שזוכים כיום לתנופת פיתוח כדוגמת מתחם חוף התכלת בהרצליה, תוכנית ח-500 בחולון, מתחם שדה דב בתל אביב ותכנית 3700 בצפון מערב ת"א.

הסיבה לאובדן זכויות על הקרקע טמונה בכך שלרשויות המקומיות וליזמי הנדל"ן יש אינטרס לקדם בניה במתחמים אלה וריבוי בעלויות משותפות הינה אחת הסיבות המרכזיות המעכבות את התקדמות הבניה. הזכויות של רבים מבעלי הזכויות קטנות מכדי לבנות בניין עצמאי לבדן והבעלות המשותפת נחלקת בין עשרות לפעמים מאות בעלי זכויות שונים, שמטבע הדברים אינם מסוגלים לקדם תהליך של מימוש זכויות ובנייה.

על פי חוק המקרקעין, כשהבעלות במקרקעין משותפת, כל אחד מהשותפים יכולים ליזום פירוק שיתוף ובאופן זה להפקיע מבעלי הקרקעות את זכויות הבנייה. בכך למעשה אותו שותף כופה על יתר הבעלים את מכירת השטח, לעתים במחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. הדבר מקבל משנה תוקף כשלאחד מבעלי הקרקע המשותפת יש אינטרס בשטח, שכן ניתן להעמיד את הקרקע למכירה כפויה לגורמים המסוגלים לקדם את פיתוח הקרקע – חברות יזמיות הממתינות להזדמנויות מסוג זה.

החוק במקרה זה עומד לצדם של המבקשים לצאת מהסכם השיתוף, שכן מערכת המשפט רואה בזכות לפירוק הסכם שיתוף זכות בסיסית של הבעלים, יהיה חלקו קטן ככל שיהיה. זאת מאחר שלא ניתן לכפות על בעל קרקע להתקשר בשותפות ארוכה ותובענית של פרויקט בנייה. במצב זה, מכירה כפויה של הקרקע היא בבחינת ברירת מחדל.

לבנות על הסכם שיתוף

העירייה לא יכולה להתנהל מול אלפי בעלי זכויות מה גם שרובם אינם בעלי ידע וניסיון בתחום דבר המקשה על קידום הבניה במגרש ולכן נותנת עדיפות ומשקל רב לקבוצות מאוגדות באופן זה העירייה מתנהלת מול גורם מוביל אחד המאגד קבוצת בעלי זכויות.

קיומם של הסכמי שיתוף לבעלי קרקעות בבעלות משותפת הוא קריטי, מאחר שזו הדרך הטובה ביותר עבורם למממש את פוטנציאל השטח שברשותם. זה מאפשר ליעל את ההתנהלות מול העיריות והרשויות השונות ולקבל את הזכויות במיקומים הכי טובים על הקרקע. במקרים קיצוניים, מי שמחזיק בקרקע ו'נרדם בשמירה' יקום יום אחד ויגלה שהפסיד את הזכויות הקרקע או שהן נפגעו משמעותית.

קבוצת יהודה לוי & יאיר נדל"ן בע"מ הינה חברת נדל"ן יזמות ובניה בעלת ניסיון רב של עשרות שנים שבנתה ואכלסה בהצלחה רבה אלפי דירות!! החברה מקדמת איגוד בעלי קרקעות בהסכמי שיתוף ברובע דב- תא/4444,  ח-500 בחולון, חוף התכלת בהרצליה ותכנית 3700 בתל אביב.

התאגדות עם חברת נדל"ן (יזמות ובניה) בעלת ניסיון מוכח בבניית אלפי דירות! מייצרת ערך עצום לבעלי הקרקעות המאוגדים בהסכם השיתוף, מקצרת משמעותית את הזמן לקראת הבניה, מסייעת בסגירת ליווי בנקאי בתנאים אופטימליים ותורמת רבות לחיסכון ניכר בעלויות התכנון והבניה.

 

בעל קרקע?
בוא להכיר אותנו ולשמוע פרטים נוספים על הצטרפות לקבוצה שלנו

  או חייג עכשיו

  03-6774411

  פרוייקטים מאוכלסים שלנו

  בעל קרקע?
  בוא להכיר אותנו ולשמוע פרטים נוספים על הצטרפות לקבוצה שלנו

  או חייג עכשיו

  03-6774411